Změna funkčnosti VMMgr vzhledem k rozdělení VM Free a VM NGO #9

Open
opened 2021-01-19 18:59:04 +01:00 by Podhorecky · 1 comment
Podhorecky commented 2021-01-19 18:59:04 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Tohle je návrh na úpravu viditelného rozhraní.

V tuto chvíli máme dva pohledy na výpis aplikací:

  • v případě nezalogovaného uživatele vidí neurčité boxíky s nekonkrétním popisem a může do aplikace vstoupit jako uživatel.

  • v případě zalogovaného admina vidí plné boxíky s všemi informacemi a tedy i s adminovými hesly.

Můj návrh jak se vypořádat s rozhraním při distribuci VM FREE:

Uživatelské rozhraní boxíků by zobrazovalo na straně oba typa boxíků. Ale s trochu jinou funkčností.

V případě vybraných jednodušších aplikací by byly vidět plné boxíky pro admina a zároveň na téže straně by byly vidět i ostatní anonymizované boxíky. Tyto anonymizované boxíky by neumožňovaly spouštění aplikací, ale dávaly by pouze najevo, že nějaká další aplikace existuje a že něco umí. Ale neříkáme jak se jmenuje.

Musel bych pravděpodobně doplnit více detailů do metadat o tom, co aplikace dokáže. Tyto anonymizované boxíky tedy sehrají roli "tohle budete mít, když použijete VM NGO".

Ufo nápad: Třetí level boxíku může být úplně "virtuální" a může naznačovat něco jako: "tenhle paprskomet a iontový motor múžete mít, až když zaplatíte jeho vývoj". Teď tu neni.

Ještě jedna věc... V tuto chvíli mají anonymizované boxíky aktivní URL, které tedy vede k aplikaci bez admin hesla.
Navíc je v URL poznat o jakou aplikaci jde.

V té FREE verzi by tam tedy nebylo žádné aktivní URL. Úprava k této funkčnosti se týká i rozhraní pro stahování App z Distribučního serveru. Stáhnout by prostě nešly.

.... No a pak je věc výroby frontendu, jaké se tam kolem toho udělají GUI vopičárny.

Je srozumitelné o co mi zhruba tak jde? Je v tom dostatečně patrná hokynářská nabídka, kterou pochopí i lidé kteří to uvidí poprvé?
Máte k tomu nějakou poznámku, co se týká kódu, nebo jiných okolností?

Tohle je návrh na úpravu viditelného rozhraní. V tuto chvíli máme dva pohledy na výpis aplikací: - v případě nezalogovaného uživatele vidí **neurčité boxíky s nekonkrétním popisem** a může do aplikace vstoupit jako uživatel. - v případě zalogovaného admina vidí **plné boxíky s všemi informacemi** a tedy i s adminovými hesly. Můj návrh jak se vypořádat s rozhraním při distribuci VM FREE: Uživatelské rozhraní boxíků by zobrazovalo na straně oba typa boxíků. Ale s trochu jinou funkčností. **V případě vybraných jednodušších aplikací by byly vidět plné boxíky pro admina a zároveň na téže straně by byly vidět i ostatní anonymizované boxíky.** Tyto anonymizované boxíky by neumožňovaly spouštění aplikací, ale dávaly by pouze najevo, že nějaká další aplikace existuje a že něco umí. Ale neříkáme jak se jmenuje. Musel bych pravděpodobně doplnit více detailů do metadat o tom, co aplikace dokáže. Tyto anonymizované boxíky tedy sehrají roli "tohle budete mít, když použijete VM NGO". Ufo nápad: Třetí level boxíku může být úplně "virtuální" a může naznačovat něco jako: "tenhle paprskomet a iontový motor múžete mít, až když zaplatíte jeho vývoj". Teď tu neni. Ještě jedna věc... V tuto chvíli mají anonymizované boxíky aktivní URL, které tedy vede k aplikaci bez admin hesla. Navíc je v URL poznat o jakou aplikaci jde. V té FREE verzi by tam tedy nebylo žádné aktivní URL. Úprava k této funkčnosti se týká i rozhraní pro stahování App z Distribučního serveru. Stáhnout by prostě nešly. .... No a pak je věc výroby frontendu, jaké se tam kolem toho udělají GUI vopičárny. Je srozumitelné o co mi zhruba tak jde? Je v tom dostatečně patrná hokynářská nabídka, kterou pochopí i lidé kteří to uvidí poprvé? Máte k tomu nějakou poznámku, co se týká kódu, nebo jiných okolností?
Disassembler commented 2021-01-19 19:09:21 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

No ten koncept je prakticky stejný jako to, co jste chtěl v #3, akorát tu padá ta moje námitka, že není užitečné mít v seznamu aplikace, které se nedají nainstalovat, protože tady je to naopak žádoucí na přilákání hejla klienta. Srozumitelné to je, implementovatelné taky. Sice se to trochu bije se #4, kde chceme, aby se celý ten portál generoval na základě metadat předaných od instalovaných aplikací, ale nemáme to ještě implementované, takže nás to neblokuje.

No ten koncept je prakticky stejný jako to, co jste chtěl v #3, akorát tu padá ta moje námitka, že není užitečné mít v seznamu aplikace, které se nedají nainstalovat, protože tady je to naopak žádoucí na přilákání ~~hejla~~ klienta. Srozumitelné to je, implementovatelné taky. Sice se to trochu bije se #4, kde chceme, aby se celý ten portál generoval na základě metadat předaných od instalovaných aplikací, ale nemáme to ještě implementované, takže nás to neblokuje.
Sign in to join this conversation.
No description provided.