VM - report k buildu z 6.6.2019 #372
Labels
No Label
app-basic
app-ckan
app-crisiscleanup
app-cts
app-decidim
app-dhis2
app-frontlinesms
app-gnuhealth
app-kanboard
app-mifosx
app-motech
app-odoo
app-opendatakit
app-pandora
app-sahana
app-seeddms
app-sigmah
app-taarifa
app-ushahidi
critical
CZ
documentation
Doing
enhancement
GMaps
info
Mapbox
needinfo
new-app
OSM
performance
QGIS
regression
suggestion
To Do
upstream
No Milestone
No project
No Assignees
1 Participants
Notifications
Due Date
No due date set.
Dependencies
No dependencies set.
Reference: Spotter-Cluster/Spotter-VM#372
Loading…
Reference in New Issue
Block a user
No description provided.
Delete Branch "%!s()"
Deleting a branch is permanent. Although the deleted branch may continue to exist for a short time before it actually gets removed, it CANNOT be undone in most cases. Continue?
Při prvním přenastavení IP v host a spuštění se to náhodně dostalo do tohoto stavu
a pak po exit
pokusil jsem se udělat vše s VM znova a pak se to chovalo OK. Stav přisuzuji možná nedostatečné paměti pro VM, ale jistý si nejsem. Hlásím to spíš pro info, při korektním postupu se to asi neobjeví.
pak mne ještě zaujalo toto:
tj. po nastavení hostitele mi to stejně ukazuje URL s IP adresou a ne hostitelem. To je asi renonc?
Další setup a instalace SW proběhly OK až na CKAN. CKAN jsem se po předchozích zkušenostech snažil instalovat až jako poslední. Přesto jej nyní nedokážu nainstalovat, vznikne chybová hláška.
Zkuste si prosím vzpomenout, zda CKAN je v nějakém novém stavu, tj. jestli se něco konkrétního změnilo.
(EcoGIS neřešim)
changed milestone to %3
changed the description
Chyba při startu bude opět nejspíš způsobena featurou pro dynamicky se zvětšující přidělení paměti. Musím provést nějaké hlubší testy na VirtualBoxu. Sice jsem to při balení minulý týden na VirtualBoxu 6 rozjel na první dobrou, ale "works on my machine" v globálním měřítku nic neznamená.
Tohle je teprve první krok, takže se předpokládá, že po doménovém názvu hostitel ještě nemusí být dostupný, protože nastavení dostupnosti se ověřuje až v následujících krocích. Adresa s doménovým názvem se zobrazuje až v odkazu po nastavení certifikátů. Jestli chcete, můžou se v tom prvním kroku zobrazovat obě adresy. Doménový název tu bude fungovat za předpokladu, že má instalující admin nastavenou konfiguraci překladu názvů lokálně nebo že byla se stejným nastavením provedena někdy v minulosti. No a vlastně by tam ten odkaz v některých případech nemusel být vůbec. Primární důvod toho proč tam je, je změna portu. Kdybyste změnil 443 třeba na 8443, musíte přejít na stránku na portu 8443, abyste mohl s jakoukoliv další akcí pokračovat. Pokud měníte jen hostname, nikam přecházet nemusíte, protože stávající koncový bod v adresním řádku (IP + port) bude pořád funkční.
Fajn. Tak zkusíme dálkovou pitvu. V nastavení vzdáleného přístupu ve webovém rozhraní pro správu VM vepište do pole SSH klíče následující:
a klikněte na Nastavit klíče.
Pak ve VPN IP adresa napište dvojku místo stávající jedničky a do Partneři vložte následující
Nakonec klikněte na Nastavit VPN a pak na Spustit VPN. Mělo by to celé pak vypadat takhle (Váš veřejný klíč budete mít jiný).
Až budete mít hotovo, celou hodnotu v poli Váš veřejný klíč mi sem vložte.
PnQ9zRzh+vhel/QUYJWywd3/AXnbDlJoZTJRLxLhKz0=
momentálně jsem v Praze, tak uvidíme jaké bude připojení. Počítač nechám puštěný do večera, zkusím i další dny do pátku. Momentálně se balím na stěhování, tak mam i jinou zábavu :)
kdyby to nešlo, ještě poladíme. Nebo zkusíme teamviewer.
ještě dotaz:
Možná jsme si o tom už psali, ... dá se říci, co nebude fungovat v TOR browseru? Tuším že tam bude asi problém s certifikáty... Což tedy chápu jako z principu neřešitelné, možná tedy jen zmínka v dokumentaci, aby se někdo nedivil...
Mám radost. Vzdálený přístup funguje na jedničku.
CKAN jsem u Vás nainstaloval. Problém je v tom, že Solr služba při startu předá řízení ještě předtím než je fakticky nastartovaná a následující pokus o zápis při konfiguraci CKANu selže. Zjistím co kde vázne, případně přidám nějaké čekání.
Hmm. Možná nerozumím otázce. Pokud se jedná o místní přístup, pak bude fungovat vše a Tor se vůbec nepoužije. Pokud se jedná o vzdálený přístup, bude fungovat stejným způsobem jako kterýkoliv jiný browser.
přepojil jsem kabel, tak pokud vypadlo spojení, je tu u mne a můžu poslat znovu.
K tomu TORu... zkusmo jsem pustil a chtěl se dostat na URL a na IP VM, kterou ale TOR nenašel. Tak jsem to tak pochopil a dál už neřešil. Takže je možné že je můj dotaz nesmysl, nebo jsem tomu nevěnoval dostatek energie.
Každopádně díky a taky mám radost že vzdálený přístup funguje jak jste to vymyslel.
Za tohle bych Vám měl slíbit nějakou odměnu, myslím že to je dost podstatné pro budoucí provoz.
(a držte mi palce, peníze budou, pokud mne nezařízne zubařka nebo jiní kulišáci..)
Koukám na ten Tor. Váš dotaz není vůbec nesmysl a já zase kecám. Tor browser má nastavenou Tor síť jako proxy. Myslel jsem, že v ní má udělené výjimky pro lokální sítě, ale nemá, takže byste si je musel vytvořit sám v Options -> General -> Network Proxy -> Settings, tady:
A ano, to by asi stálo za to zdokumentovat.
pro začátek ano. Dokud nebudu mít reakce uživatelů, nebudu vědět jak to budou chápat. Frontendista si to pak stejně nějak pořeší (doufám)
zkoušel jsem na online demosite nějaké operace, spustil jsem najednou všechny aplikace.
Pak všechny spuštěné apps šlo korektně vypnout, pouze MOTECH vykazoval chybu po zmáčknutí odkazu vypnutí. Navrhoval restart VM.
Restartoval jsem VM, což je samozřejmě pak nedostupné online :)
Nespěchá, jen možná bude někde nějaké issue s tím vypnutím MOTECH (?)
Restartováno.
Motech možná nechtěl chcípnout proto, že pořád ještě startoval. V logu vidím
Server startup in 211346 ms
, což je 10x déle než kolik je obvyklé. Po restartu vypadá, že se už chová způsobně.closed