OpenMap Kit - open data collection in-da-box #149

Closed
opened 2017-11-24 01:31:56 +01:00 by Podhorecky · 28 comments
Podhorecky commented 2017-11-24 01:31:56 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Info:
http://openmapkit.org/

zdroj
https://github.com/AmericanRedCross/OpenMapKitServer

dokumentace a návod vytváření formulářů:
http://openmapkit.org/docs.html

tohle by v ideálním případě mohlo vyřešit nejistoty s implementací ODK a xforms. další průzkun až po instalaci

Info: http://openmapkit.org/ zdroj https://github.com/AmericanRedCross/OpenMapKitServer dokumentace a návod vytváření formulářů: http://openmapkit.org/docs.html tohle by v ideálním případě mohlo vyřešit nejistoty s implementací ODK a xforms. další průzkun až po instalaci
Podhorecky commented 2017-11-24 04:54:27 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

mentioned in issue #67

mentioned in issue #67
Podhorecky commented 2017-11-24 04:54:46 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

assigned to @Disassembler

assigned to @Disassembler
Podhorecky commented 2017-11-27 15:11:41 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

dnes jsem byl na prezentaci CRM pro neziskovky, z informací a zkušeností od přítomných vyplynulo, že funkčnost "sběr dat prostřednictvím uživatelsky vytvořených mobilních formulářů" ještě není až tak rozšířená funkce. Ale je relevantní v projektové činnosti.

Mám z toho neostrou dedukci, že představení této funkce může být jedna z dobře hodnocených vlastností při představování funkcí celé VM.

dnes jsem byl na prezentaci CRM pro neziskovky, z informací a zkušeností od přítomných vyplynulo, že funkčnost "sběr dat prostřednictvím uživatelsky vytvořených mobilních formulářů" ještě není až tak rozšířená funkce. Ale je relevantní v projektové činnosti. Mám z toho neostrou dedukci, že představení této funkce může být jedna z dobře hodnocených vlastností při představování funkcí celé VM.
Disassembler commented 2017-11-29 22:25:51 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

added ~28 and removed ~18 labels

added ~28 and removed ~18 labels
Podhorecky commented 2017-12-01 18:20:55 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

mentioned in issue #46

mentioned in issue #46
Disassembler commented 2017-12-11 15:34:27 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Asi úplně nerozumím jak má OMK fungovat. Z celého kravského POSM balíku jsem vypreparoval část s OMK a nainstaloval podobným způsobem jako to dělá jejich Dockerfile (strašně nehospodárným, btw). Skončil jsem s tímhle

omk

Můžu stáhnout formulář a mám i volbu pro nahrání template. Nemůžu formulář vyplnit a dost dobře nechápu kam by se vůbec nasbíraná data měla ukládat, protože se při instalaci nikde nenastavuje žádná databáze.

Je to tak OK nebo něco přehlížím? Nebo se to integruje s POSM víc než se na první pohled zdá? V nastavení je totiž zadaná adresa POSM API.

Asi úplně nerozumím jak má OMK fungovat. Z celého kravského POSM balíku jsem vypreparoval část s OMK a nainstaloval podobným způsobem jako to dělá jejich *Dockerfile* (strašně nehospodárným, btw). Skončil jsem s tímhle ![omk](/uploads/47f4df6fd64459cf12b69d79ea61ec9d/omk.PNG) Můžu stáhnout formulář a mám i volbu pro nahrání template. Nemůžu formulář vyplnit a dost dobře nechápu kam by se vůbec nasbíraná data měla ukládat, protože se při instalaci nikde nenastavuje žádná databáze. Je to tak OK nebo něco přehlížím? Nebo se to integruje s POSM víc než se na první pohled zdá? V [nastavení](https://github.com/AmericanRedCross/OpenMapKitServer/blob/master/settings.js) je totiž zadaná adresa POSM API.
Podhorecky commented 2017-12-11 16:01:09 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

No, tak to já teď taky hned nevim... na téhle straně http://americanredcross.github.io/OpenMapKitWebsite/docs.html evidentně zapomněli dát obsah.

formulář je ve formě xlsx a má nějak zamčenou editaci, nebo proč nelze formulář vyplnit?
template je ve formě jaké?

(soudím, že OMK je customizace ODK směrem k sbírání POI, tj. primárně lokačních dat.) Pokud neporozumíme jak to mysleli s OMK, tak asi bude potřeba začít o level níž s ODK.

No, tak to já teď taky hned nevim... na téhle straně http://americanredcross.github.io/OpenMapKitWebsite/docs.html evidentně zapomněli dát obsah. formulář je ve formě xlsx a má nějak zamčenou editaci, nebo proč nelze formulář vyplnit? template je ve formě jaké? (soudím, že OMK je customizace ODK směrem k sbírání POI, tj. primárně lokačních dat.) Pokud neporozumíme jak to mysleli s OMK, tak asi bude potřeba začít o level níž s ODK.
Disassembler commented 2017-12-11 16:18:39 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Stránka, kterou hledáte, je tu - http://openmapkit.org/docs.html - ale taky mi moc věcí neosvětlila.

Formulář je v XLSX a jde stáhnout. Možná jenom nerozumím rozdílu, co z toho je formulář a co je template.

Stavební instance zde: http://dasm.dasm.cz:3210 tak na to v rycholsti mrkněte a jestli se Vám to bude zdát dle očekávání, dejte vědět a instalaci přebalím, učešu a nacpu na "Vaši" VM. OMK ale bude muset do kontejneru, protože koliduje použitá verze NodeJS s jinými aplikacemi (Crisis Cleanup a GNU Health Sao frontend chtějí NodeJS 8.x, tohle chce 6.x ...zastaralé jsou obě :) )

Stránka, kterou hledáte, je tu - http://openmapkit.org/docs.html - ale taky mi moc věcí neosvětlila. Formulář je v XLSX a jde stáhnout. Možná jenom nerozumím rozdílu, co z toho je formulář a co je template. Stavební instance zde: http://dasm.dasm.cz:3210 tak na to v rycholsti mrkněte a jestli se Vám to bude zdát dle očekávání, dejte vědět a instalaci přebalím, učešu a nacpu na "Vaši" VM. OMK ale bude muset do kontejneru, protože koliduje použitá verze NodeJS s jinými aplikacemi (Crisis Cleanup a GNU Health Sao frontend chtějí NodeJS 8.x, tohle chce 6.x ...zastaralé jsou obě :) )
Podhorecky commented 2017-12-11 16:47:59 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

podívám, ale dnes už nestihnu udělat nějaký výsledek. IMHO to nutně souvisí s androidí xForm spoluprácí. Data přichází odtamtud. XLSX je taková desktopová přípravná fáze pro vytvoření XML, které je na mobilu interpretováno jako rozhraní kam uživatel něco zadá.

podívám, ale dnes už nestihnu udělat nějaký výsledek. IMHO to nutně souvisí s androidí xForm spoluprácí. Data přichází odtamtud. XLSX je taková desktopová přípravná fáze pro vytvoření XML, které je na mobilu interpretováno jako rozhraní kam uživatel něco zadá.
Disassembler commented 2017-12-11 16:53:45 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Výsledek nevyžadují. Chci teď jen "Ano, něco to dělá" nebo "Ne, háže to errory / chybí tomu backend / nedá se připojit atd.", abych věděl jestli má smysl to, co mám, začít cpát do repozitáře nebo to mám celé zahodit a začít s OSM/ODK nebo úplně jinde.

Výsledek nevyžadují. Chci teď jen "Ano, něco to dělá" nebo "Ne, háže to errory / chybí tomu backend / nedá se připojit atd.", abych věděl jestli má smysl to, co mám, začít cpát do repozitáře nebo to mám celé zahodit a začít s OSM/ODK nebo úplně jinde.
Disassembler commented 2017-12-11 18:30:40 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Tak si odpovím sám. Funguje to, data se ukládají lokálně na disk a ke sběru jsou potřeba jak aplikace OpenMapKit, tak i ODK Collect přičemž celá paráda se spouští přes něj.

Že sběr dat přes mobil nikdo nedělá se ani nedivím, protože s takovými aplikacemi by polní pracovník ten mobil dřív rozkousal, než by vyplnil deset dotazníků. Vyplnil jsem jeden a zabralo mi to asi 5 pokusů. Mírně nepřívětivé UI umocňuje stáří aplikace a fakt, že si dvě aplikace vzájemně musí předat data, což občas prostě selže, protože něco takového jde proti paradigmatům izolace aplikací, na kterých moderní mobilní systémy staví.

Jdu to tedy učesat a nasoukat na Vaši VM.

Tak si odpovím sám. Funguje to, data se ukládají lokálně na disk a ke sběru jsou potřeba jak aplikace [OpenMapKit](https://play.google.com/store/apps/details?id=org.redcross.openmapkit), tak i [ODK Collect](https://play.google.com/store/apps/details?id=org.odk.collect.android) přičemž celá paráda se spouští přes něj. Že sběr dat přes mobil nikdo nedělá se ani nedivím, protože s takovými aplikacemi by polní pracovník ten mobil dřív rozkousal, než by vyplnil deset dotazníků. Vyplnil jsem jeden a zabralo mi to asi 5 pokusů. Mírně nepřívětivé UI umocňuje stáří aplikace a fakt, že si dvě aplikace vzájemně musí předat data, což občas prostě selže, protože něco takového jde proti paradigmatům izolace aplikací, na kterých moderní mobilní systémy staví. Jdu to tedy učesat a nasoukat na Vaši VM.
Podhorecky commented 2017-12-11 23:40:47 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Tady bych měl asi upřesnit co přesně čekat od OpenMapKit a co obecněji od ODK.
OpenMapKit vznikl jako konkrétní implementace vymyšleného workflow ODK, pro použití v rámci jiného workflow OpenStreetMap a to konkrétněji při skupinovém vytváření a použití krizových map v postižených oblastech. (Vytváření buď online přes portál nebo offline přes balík POSM s následným transportem dat do OSM.)

Je pro mě těžko posouditelné, jak kdo co dělá v jaké situaci. Hlavně z toho důvodu, že jsem to naživo neviděl a nemám žádnou čerstvou informaci od lidí z organizací, kteří by to používali. Jen vím, že to je celkem rozsáhlá činnost, rozvrstvená mezi mnoho různě skillovaných lidí. Velká část jsou dobrovolníci, což je v praxi pomocná síla s nejmenšími skilly, kteří jen plní zadané úkoly.

Z info o OpenMapKit jsem odvodil, že proces "zprovoznění = úplné instalace" je velmi "easy". Samože se mi tomu nechce věřit, nicméně, možná že úsilím lidí z RedCross to je skutečně snadnější, než v případě čisté instalace komponent z webu ODK. A to právě já nevim. Tedy alespoň do chvíle, než dostanu zpětnou vazbu od vás o okolnostech zprovoznění. / ještě se to komplikuje tou naší strukturou VM, kde to chceme dělat efektivně /

V případě OpenMapKitu se tedy (viz tutorial http://openmapkit.org/docs_walkthrough.html ) realizuje workflow, které používá konkrétních tagů z OSM. Po výřezu mapové oblasti se uživatelům poskytne část mapy kterou mají svým popisem otagovat. Když vědí co. Např, názvy místních objektů, nebo situace přímo vztažená ke krizové události. To právě dělají přes formulář, který jim někdo z nadřízené pracovní skupiny připraví. Takže pro koncové streetworkery už není prostor na žádnou uživatelskou kreativitu, prostě popisují co jsou schopni. Výsledek se agreguje a nakonec pošle do OSM.

No a ted ještě kontext s ODK a s tím, co od ODK momentálně čekám já v rámci VM:
ODK je univerzální kit a nemá jedinou vazbu na OpenStreetMap workflow. Tedy obsah formulářů připravených přes XLS libovolně různý. Tedy i na demografické průzkumy, zjišťování stavu ŽP, nebo záznam údajů získaných z nějakých civilizačních situací (např. dopravy, znečištění, v rámci měst / venkova) Ano, jistě existují jiné postupy, ale já o nich nevím pokud má jít o nezávislý FOSS a Linux.
Libovolně různé jsou i potřeby NNO v ČR a i jejich cesty získávání zpětné vazby na jejich otázky od jejich kontaktních skupin. Já bych kokrétním lidem v NNO chtěl předvést na konkrétním (i třeba speciálním) příkladu celý cyklus sběru dat. A současně zdůraznit, že je na nich, k jakým úlohám si to sami připraví.

S tím OMK tedy můžu ukázat jen úlohu popisu mapy, ale to pak musím udělat od začátku do konce. (a tady je právě otázkou co všechno k tomu musím zprovoznit, aby to dělalo ucelený dojem)

Když však zůstanu u předvedení univerzálního formuláře komunikujícího s ODK Collect, tak nebudu používat speciální tagy OSM a vytvořím nějaký primitivní form a ten pošlu. Mělo by to dostatečně ukázat princip.

S tímto procesem i včetně jeho variant (odvozené implementace ODK budu zkoumat zatím pouze velmi povrchně) se chci prozatím seznámit do úrovně pokročilého uživatele.

Je mi jasné, že tu jsou i jiné úrovně, například administrační, ale na ty nyní není čas. Až budeme po první fázi, můžeme hlouběji zkoumat jak se snadněji zabývat failover situacemi u jednotlivých apps uložených na VM. Tj. jak přehledně a rychle zastavovat, restartovat, spouštět, monitorovat procesy, pokud takové procesy neběží/failují.

Tady bych měl asi upřesnit co přesně čekat od OpenMapKit a co obecněji od ODK. OpenMapKit vznikl jako konkrétní implementace vymyšleného workflow ODK, pro použití v rámci jiného workflow OpenStreetMap a to konkrétněji při skupinovém vytváření a použití krizových map v postižených oblastech. (Vytváření buď online přes portál nebo offline přes balík POSM s následným transportem dat do OSM.) Je pro mě těžko posouditelné, jak kdo co dělá v jaké situaci. Hlavně z toho důvodu, že jsem to naživo neviděl a nemám žádnou čerstvou informaci od lidí z organizací, kteří by to používali. Jen vím, že to je celkem rozsáhlá činnost, rozvrstvená mezi mnoho různě skillovaných lidí. Velká část jsou dobrovolníci, což je v praxi pomocná síla s nejmenšími skilly, kteří jen plní zadané úkoly. Z info o OpenMapKit jsem odvodil, že proces "zprovoznění = úplné instalace" je velmi "easy". Samože se mi tomu nechce věřit, nicméně, možná že úsilím lidí z RedCross to je skutečně snadnější, než v případě čisté instalace komponent z webu ODK. A to právě já nevim. Tedy alespoň do chvíle, než dostanu zpětnou vazbu od vás o okolnostech zprovoznění. / ještě se to komplikuje tou naší strukturou VM, kde to chceme dělat efektivně / V případě OpenMapKitu se tedy (viz tutorial http://openmapkit.org/docs_walkthrough.html ) realizuje workflow, které používá konkrétních tagů z OSM. Po výřezu mapové oblasti se uživatelům poskytne část mapy kterou mají svým popisem otagovat. Když vědí co. Např, názvy místních objektů, nebo situace přímo vztažená ke krizové události. To právě dělají přes formulář, který jim někdo z nadřízené pracovní skupiny připraví. Takže pro koncové streetworkery už není prostor na žádnou uživatelskou kreativitu, prostě popisují co jsou schopni. Výsledek se agreguje a nakonec pošle do OSM. No a ted ještě kontext s ODK a s tím, co od ODK momentálně čekám já v rámci VM: ODK je univerzální kit a nemá jedinou vazbu na OpenStreetMap workflow. Tedy obsah formulářů připravených přes XLS libovolně různý. Tedy i na demografické průzkumy, zjišťování stavu ŽP, nebo záznam údajů získaných z nějakých civilizačních situací (např. dopravy, znečištění, v rámci měst / venkova) Ano, jistě existují jiné postupy, ale já o nich nevím pokud má jít o nezávislý FOSS a Linux. Libovolně různé jsou i potřeby NNO v ČR a i jejich cesty získávání zpětné vazby na jejich otázky od jejich kontaktních skupin. Já bych kokrétním lidem v NNO chtěl předvést na konkrétním (i třeba speciálním) příkladu celý cyklus sběru dat. A současně zdůraznit, že je na nich, k jakým úlohám si to sami připraví. S tím OMK tedy můžu ukázat jen úlohu popisu mapy, ale to pak musím udělat od začátku do konce. (a tady je právě otázkou co všechno k tomu musím zprovoznit, aby to dělalo ucelený dojem) Když však zůstanu u předvedení univerzálního formuláře komunikujícího s ODK Collect, tak nebudu používat speciální tagy OSM a vytvořím nějaký primitivní form a ten pošlu. Mělo by to dostatečně ukázat princip. S tímto procesem i včetně jeho variant (odvozené implementace ODK budu zkoumat zatím pouze velmi povrchně) se chci prozatím seznámit do úrovně pokročilého uživatele. Je mi jasné, že tu jsou i jiné úrovně, například administrační, ale na ty nyní není čas. Až budeme po první fázi, můžeme hlouběji zkoumat jak se snadněji zabývat failover situacemi u jednotlivých apps uložených na VM. Tj. jak přehledně a rychle zastavovat, restartovat, spouštět, monitorovat procesy, pokud takové procesy neběží/failují.
Disassembler commented 2017-12-12 03:04:02 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

že proces "zprovoznění = úplné instalace" je velmi "easy"

Jop. Ten proces je super easy. Pokud máte čistou instalaci přesně konkrétní (zastaralé) verze Ubuntu. Jakmile chcete aplikaci integrovat nebo si chcete něco udělat po svém, zdaleka tak easy to není.

Z toho jak masivní platformy American Red Cross má, jsem trochu očekával, že ty aplikace budou po technologické stránce vyspělejší, ale zrovna OMK mě z této domněnky vyvedl. Běží na prehistorické verzi NodeJS a jako závislost má custom python (!) skript, který fakticky zajišťuje převody z XLSX do XML a zpátky. Ten je ještě závislý na jedné jediné posrané Javovské (!!!) utilitě, takže musím instalovat tři různé runtimy a zas to vypadá, jak když pejsek s kočičkou vaří dort.

Když však zůstanu u předvedení univerzálního formuláře komunikujícího s ODK Collect, tak nebudu používat speciální tagy OSM

Neznám sice názvosloví, ale myslím, že ty tagy jsou tam stále použity. OMK je v jen speciální případ ODK, kde se ke sbíraná data přiřazují nějakému PoI na mapě. OMK poskytuje právě ten mechanismus jak je do té mapy píchnout a jinak je to převlečené ODK a všechno se honí přes OSM API.

Až budeme po první fázi, můžeme hlouběji zkoumat jak se snadněji zabývat failover situacemi u jednotlivých apps uložených na VM. Tj. jak přehledně a rychle zastavovat, restartovat, spouštět, monitorovat procesy, pokud takové procesy neběží/failují.

Dovolím si nesouhlasit. Diverzita aplikací a jejich požadavků (a hlavně bezohlednost programátorů používajících frikulínské technologie) mi dost svazuje ruce už teď, takže jsem nucen všelijak balancovat se závislostmi, případě od instalace s křikem utéct, jako tomu bylo třeba u KoBoToolboxu. Pokud se výše uvedenými tématy budu zabývat už během prvotních fází, nebude se mi všechno sypat pod rukama a budu mít o hodně jednodušší život. Zrovna OMK je už za hranicí, kdy prostě musím něco takového začít řešit, jinak tu aplikaci do stávající VM nejsem schopný kvůli konfliktům integrovat. Takže moje zábava pro následující týden bude spočívat v přepsání a kontejnerizace již napsaných skriptů, abych se mohl pohnout dál.

> že proces "zprovoznění = úplné instalace" je velmi "easy" Jop. Ten proces je super easy. Pokud máte čistou instalaci přesně konkrétní (zastaralé) verze Ubuntu. Jakmile chcete aplikaci integrovat nebo si chcete něco udělat po svém, zdaleka tak easy to není. Z toho jak masivní platformy American Red Cross má, jsem trochu očekával, že ty aplikace budou po technologické stránce vyspělejší, ale zrovna OMK mě z této domněnky vyvedl. Běží na prehistorické verzi NodeJS a jako závislost má custom python (!) skript, který fakticky zajišťuje převody z XLSX do XML a zpátky. Ten je ještě závislý na jedné jediné posrané Javovské (!!!) utilitě, takže musím instalovat tři různé runtimy a zas to vypadá, jak když pejsek s kočičkou vaří dort. > Když však zůstanu u předvedení univerzálního formuláře komunikujícího s ODK Collect, tak nebudu používat speciální tagy OSM Neznám sice názvosloví, ale myslím, že ty tagy jsou tam stále použity. OMK je v jen speciální případ ODK, kde se ke sbíraná data přiřazují nějakému PoI na mapě. OMK poskytuje právě ten mechanismus jak je do té mapy píchnout a jinak je to převlečené ODK a všechno se honí přes OSM API. > Až budeme po první fázi, můžeme hlouběji zkoumat jak se snadněji zabývat failover situacemi u jednotlivých apps uložených na VM. Tj. jak přehledně a rychle zastavovat, restartovat, spouštět, monitorovat procesy, pokud takové procesy neběží/failují. Dovolím si nesouhlasit. Diverzita aplikací a jejich požadavků (a hlavně bezohlednost programátorů používajících frikulínské technologie) mi dost svazuje ruce už teď, takže jsem nucen všelijak balancovat se závislostmi, případě od instalace s křikem utéct, jako tomu bylo třeba u KoBoToolboxu. Pokud se výše uvedenými tématy budu zabývat už během prvotních fází, nebude se mi všechno sypat pod rukama a budu mít o hodně jednodušší život. Zrovna OMK je už za hranicí, kdy prostě *musím* něco takového začít řešit, jinak tu aplikaci do stávající VM nejsem schopný kvůli konfliktům integrovat. Takže moje zábava pro následující týden bude spočívat v přepsání a kontejnerizace již napsaných skriptů, abych se mohl pohnout dál.
Disassembler commented 2017-12-12 05:49:03 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

closed via commit 0f228fb1fe

closed via commit 0f228fb1fec52810396d03ff9a02b0f60904ea6b
Disassembler commented 2017-12-12 06:00:36 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

OMK experimentálním způsobem nainstalován. Použil jsem stejnou verzi NodeJS jako u ostatních aplikací. Jestli se někde něco rozbilo, tak už to ve stávající (neudržitelné) situaci řešit nebudu a vyřeší se to rozprášením do kontejnerů.

Androidí klienti bohužel odmítají self-signed TLS certifikát, takže uvedená URL je pouze přes HTTP.

OMK experimentálním způsobem nainstalován. Použil jsem stejnou verzi NodeJS jako u ostatních aplikací. Jestli se někde něco rozbilo, tak už to ve stávající (neudržitelné) situaci řešit nebudu a vyřeší se to rozprášením do kontejnerů. Androidí klienti bohužel odmítají self-signed TLS certifikát, takže uvedená URL je pouze přes HTTP.
Podhorecky commented 2017-12-12 12:04:31 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Jasné, díky moc!
s tou fází failoveru, jak jsem psal jsme si jen neporozuměli. Naprosto chápu, že to je nevyhnutelné a dost otravné, abyste to dal dohromady. Chtěl jsem jen vyjádřit, že nad rámec toho, co považujete za nezbytnně nutné, nebudu v zájmu úspory času požadovat další činnost, která by vylepšila administrační komfort a přidala další zdobení na dortu.
Ve fázi zdobení nejsme, to vím, takže jen držím palce, abychom se nezastavili na nějaké nepřekonatelné překážce. :)
k tématu jsem rozepsat stranu na wiki, která bude potřeba společně doplnit podle toho, jak už asi máte někde připravené v hlavě. https://git.spotter.cz:8443/Spotter-Cluster/Spotter-Cluster/wikis/Virtual-Machine-architecture
Moje představy jsou pochopitelně méně technické. Chtěl jsem tím naznačit, že to je pro mne důležité. Šťourání v konkrétních bullshitových apps je pouze nepříjemná okolnost, která nám momentálně zpomaluje postup.

Koncem týdne splaším Android tablet, mam u sebe pouze iPhone.

Jasné, díky moc! s tou fází failoveru, jak jsem psal jsme si jen neporozuměli. Naprosto chápu, že to je nevyhnutelné a dost otravné, abyste to dal dohromady. Chtěl jsem jen vyjádřit, že nad rámec toho, co považujete za nezbytnně nutné, nebudu v zájmu úspory času požadovat další činnost, která by vylepšila administrační komfort a přidala další zdobení na dortu. Ve fázi zdobení nejsme, to vím, takže jen držím palce, abychom se nezastavili na nějaké nepřekonatelné překážce. :) k tématu jsem rozepsat stranu na wiki, která bude potřeba společně doplnit podle toho, jak už asi máte někde připravené v hlavě. https://git.spotter.cz:8443/Spotter-Cluster/Spotter-Cluster/wikis/Virtual-Machine-architecture Moje představy jsou pochopitelně méně technické. Chtěl jsem tím naznačit, že to je pro mne důležité. Šťourání v konkrétních bullshitových apps je pouze nepříjemná okolnost, která nám momentálně zpomaluje postup. Koncem týdne splaším Android tablet, mam u sebe pouze iPhone.
Podhorecky commented 2017-12-12 13:33:00 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

building_placeholders.xlsx

jen pro ukázku, tady v xlsx jsou v záložce "osm" jmenované nějaké tagy pro OMK.

[building_placeholders.xlsx](/uploads/30e3c6a1e503f7a5ebd235b38f98923d/building_placeholders.xlsx) jen pro ukázku, tady v xlsx jsou v záložce "osm" jmenované nějaké tagy pro OMK.
Podhorecky commented 2017-12-12 20:46:24 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

Jen ilustrace, kterou chci sdílet kontext v použití. Pokud máte FB: https://www.facebook.com/OchranaSycka/photos/a.1446572212323702.1073741830.1427287057585551/1906459746334944/?type=3&theater
pokud nemáte FB, převyprávím.
(jsem členem Ornitologické společnosti) a tak některé info jsou pro mne přinejmenším velkou motivací.

Jen ilustrace, kterou chci sdílet kontext v použití. Pokud máte FB: https://www.facebook.com/OchranaSycka/photos/a.1446572212323702.1073741830.1427287057585551/1906459746334944/?type=3&theater pokud nemáte FB, převyprávím. (jsem členem Ornitologické společnosti) a tak některé info jsou pro mne přinejmenším velkou motivací.
Podhorecky commented 2017-12-17 23:59:49 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

kam by se vůbec nasbíraná data měla ukládat, protože se při instalaci nikde nenastavuje žádná databáze.

jestli tomu dobře rozumím, tak cílovou destinací by měl být ODK Aggregate a tam už se DB nastavuje. Z něj se dají data nakonec exportovat ven v CSV, KML, JSON.
A pak je k instalaci ještě nějaký Briefcase a Validate jako pomocný SW.

> kam by se vůbec nasbíraná data měla ukládat, protože se při instalaci nikde nenastavuje žádná databáze. jestli tomu dobře rozumím, tak cílovou destinací by měl být **ODK Aggregate** a tam už se DB nastavuje. Z něj se dají data nakonec exportovat ven v CSV, KML, JSON. A pak je k instalaci ještě nějaký Briefcase a Validate jako pomocný SW.
Podhorecky commented 2017-12-18 23:01:27 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

kromě ODK Aggregate se vyskytují i jiné alternativy na koncentrování dat. Jeden z nich je údajně https://github.com/qlands/FormShare FormShare, který tvrdí jak je ODK Aggregate špatný a že tedy FormShare bude asi lepší. Mno, těžko soudit, takže zatím se snažím rozkoukat abych se potkal alespoň s některými SW z nepřehledného hejna souvisejícího s ODK...

kromě ODK Aggregate se vyskytují i jiné alternativy na koncentrování dat. Jeden z nich je údajně https://github.com/qlands/FormShare FormShare, který tvrdí jak je ODK Aggregate špatný a že tedy FormShare bude asi lepší. Mno, těžko soudit, takže zatím se snažím rozkoukat abych se potkal alespoň s některými SW z nepřehledného hejna souvisejícího s ODK...
Podhorecky commented 2017-12-18 23:04:54 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)
nebo American RedCross používá https://github.com/SEL-Columbia/formhub FormHub, nějaká prezentace zde https://americanredcross.github.io/mobiledatacollection/materials/presentations/introtoodk/
Podhorecky commented 2017-12-19 01:03:02 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

podobný problém jaký vybrat SW řeší i zde http://craigappl.github.io/Decisions-Decisions/

při čtení tohoto blogu http://craigappl.github.io/archive/ mám pocit, že jsem našel ideového gurua :) který řeší podobné výzvy, jako já.

další kompatibilní platformy zde http://xlsform.org (pravděpodobně nejsou všechny)

podobný problém jaký vybrat SW řeší i zde http://craigappl.github.io/Decisions-Decisions/ při čtení tohoto blogu http://craigappl.github.io/archive/ mám pocit, že jsem našel ideového gurua :) který řeší podobné výzvy, jako já. další kompatibilní platformy zde http://xlsform.org (pravděpodobně nejsou všechny)
Podhorecky commented 2018-03-14 22:41:18 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

changed milestone to %2

changed milestone to %2
Podhorecky commented 2018-03-14 22:46:04 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

removed milestone

removed milestone
Podhorecky commented 2018-03-14 22:46:12 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

changed milestone to %1

changed milestone to %1
Podhorecky commented 2018-11-27 13:28:23 +01:00 (Migrated from git.spotter.cz)

mentioned in issue #152

mentioned in issue #152
Podhorecky commented 2020-06-10 13:57:21 +02:00 (Migrated from git.spotter.cz)

changed the description

changed the description
Podhorecky commented 2020-06-10 14:03:20 +02:00 (Migrated from git.spotter.cz)

opakovaně se potkávám s potřebami sbírat "jednoduchá data" a zakreslovat je do mapy.

Například monitoring rostlin v areálu města a podobně. Naráží to na tyto "nepřekonatelné problémy" plynoucí z nevědomosti.

  1. dokud to někdo neuvidí, nedokáže si představit co to jako dělá...

  2. netuší, kolik námahy by ho to stálo rozfungovat a proto k tomu neznámému má nedůvěru

  3. neví kolik uživatelů by zadávalo data

  4. ví akorát to, že se dá zadat jeden bod do mapy.cz (netuší jak se to dělá v OSM, nebo libovolné jiné aplikaci, kde se tato data dají shromažďovat.

  5. koncový uživatel vpodstatě nani neví jak se takový bod zadá do mapy.cz

Pole neorané.... Ale dotace by chtěli všichni!

opakovaně se potkávám s potřebami sbírat "jednoduchá data" a zakreslovat je do mapy. Například monitoring rostlin v areálu města a podobně. Naráží to na tyto "nepřekonatelné problémy" plynoucí z nevědomosti. 1. dokud to někdo neuvidí, nedokáže si představit co to jako dělá... 2. netuší, kolik námahy by ho to stálo rozfungovat a proto k tomu neznámému má nedůvěru 3. neví kolik uživatelů by zadávalo data 4. ví akorát to, že se dá zadat jeden bod do mapy.cz (netuší jak se to dělá v OSM, nebo libovolné jiné aplikaci, kde se tato data dají shromažďovat. 5. koncový uživatel vpodstatě nani neví jak se takový bod zadá do mapy.cz Pole neorané.... Ale dotace by chtěli všichni!
Sign in to join this conversation.
No project
No Assignees
1 Participants
Notifications
Due Date
The due date is invalid or out of range. Please use the format 'yyyy-mm-dd'.

No due date set.

Dependencies

No dependencies set.

Reference: Spotter-Cluster/Spotter-VM#149
No description provided.